تبلیغات
Information - ساخت آیکن بدون استفاده از نرم افزار جانبی

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 12 تیر 1390

برای ساخت Icon ابتدا نیاز به یک عکس کوچک داریم که دارای پسوند BMP باشد و به عنوان مثال شما می توانید با استفاده از Xing Player از بازیگر محبوب خود عکس گرفته و آن را با پسوند BMP ذخیره کنید.
سپس روی عکس مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه EDIT را بزنید (یا اینکه برنامه paint ویندوز را باز کرده و سپس عکس مورد نظر را با استفاده از منوی فایل و گزینه open بارگذاری کنید) و با  

 

استفاده از ابزار  محدوده ای از عکس (به عنوان مثال چهره یک خاننده) را که می خواهید  انتخاب کنید و سپس روی آن راست کلیک کنید و Copy را بزنید و سپس صفحه ای جدید باز کنید و CTRL + V را بزنید و اگر هم صفحه جدیدی که باز کرده اید دارای حاشیه ای بیشتر از عکس شماست ، روی قسمتی از حاشیه اضافی کلیک کنید و بعد از آن به گوشه سمت راست پایین بیاید و نقطه کوچکی در آنجا قرار دارد را بگیرید و دقیقا به لبه های عکس برسانید و آنگاه کلیک را رها کنید. حالا می توانید از منوی File گزینه Save As... را بزنید و فایل را با پسوند ICO ذخیره کنید
نکته : عکسی که می خواهید از آن آیکن بسازید باید پرتره و کوچک باشد و هیچ وقت از پرتره های تمام صفحه استفاده نکنید که آیکنتان به بد ترین شکل ممکن در می آید.
نکته : برای این که بتوانید آیکنهای خوبی بسازید باید از یک عکس چندین آیکن در اندازه های مختلف بسازید و هر کدام که بهتر بود را برگزینید ، البته بعد از مدتی اندازه مناسب عکس برای ساخت Icon را به خوبی متوجه می شوید. بهترین عکسها برای ساخت آیکن عکسهایی هستند که تقریبا 3*4 باشند.
نکته : من دو عدد عکس در این قسمت قرار دادم تا شما اندازه مناسب عکسی که می خواهید از آن آیکن بسازید را متوجه شوید و اولی برای ویندوز و دومی برای ضمیمه شدن به سایت و قرار گرفتن در منوی Favorite مناسب است.
همچنین شما می توانید این عکس ها را با Paint باز کرده و بدون هیچ تغییری آنها را با پسوند Ico ذخیره کنید. 

 
طبقه بندی: computer، 
ارسال توسط Ali sh
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تبلیغات

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

فروشگاه ستاره