تبلیغات
Information - پایگاه داده

کنترل database از طریق اتوماسیون 

اگر از جمله مدیران database هستید که معتقدید، شرکت اوراکل بایست به خود ببالد که database ساخت آنها پیچیده است و کنترل آنها مشکل، باید بدانید Oracle Database 10g در واقع تحولی جدید در این زمینه است. این محصول دارای مشخصاتی است که همه چیز را، از نصب و راه اندازی گرفته تا تنظیم و رفع مشکلات و پشتیبانی ساده کرده است. این محصول مشخصات خاصی دارد که کار DBA را سهولت بخشیده است.

 


برنامه نویسی بانکهای اطلاعاتی توسط اکسس برنامه نویسی بانکهای اطلاعاتی توسط اکسس 

یک نرم افزار بانک اطلاعاتی که در Access ایجاد می شود به صورت یک فایل منفرد با پسوند mdb

 


مجموعه ها در اکسس مجموعه ها در اکسس 

Access هر یک از دو جزء فوق را به عنوان مجموعه هایی از یک بانک اطلاعاتی می شناسد البته مجموعه های دیگری نیز در Access وجود دارند که بعدا به آنها خواهیم پرداخت .

 


تابعی برای تبدیل عدد به معادل حرفی (فارسی) 

تابعی برای گرفتن یک عدد و تبدیل آم به معادل حرفی. مثلا عدد 1234567 را می گیرد و عبارت "یک میلیون و دویست و سی و چهار هزار و پانصد و شصت و هفت" را بر می گرداند

 


شناخت عبارت INSERT 

دستور INSERT یکی از دستورات پایه SQL است که برای درج یک یا چند سطر در یک جدول استفاده می شود.

 


شناخت ایندکس ها - بخش دوم 

در یک پایگاه داده مرتبط یک ایندکس یک شیی خاصی است که اجازه می دهد به پایگاه داده برای دسترسی سریع سطرها در یک جدول بر پایه ارزشهای یک یا بیشتر ستونها در بسیاری از راههای یکسان به عنوان ایندکس از یک کتاب که دسترسی سریع به محتویاتش را مبنی بر کلمات کلیدی ویژه فراهم می آورد.

 


مولفه های زبان Transact-SQL 

مانند هر زبان برنامه نویسی، برنامه های Transact-SQL از یک سری عبارتها ساخته می شوند. یک عبارت ساختاری است که تشریح می کند مقداری از کارهای SQL Server که به انجام می رسد. یک عبارت از ترکیباتی مانند فرمانها، عبارتها، تابعها، اپراتورها و نمادها ساخته می شود. یک عبارت می تواند به آسانی فرمانGO که شما برای جداسازی بسته های نرم افزاری عبارات در یک Script استفاده می کنید یا به پیچیدگی یک عبارتی که هر یا همه این مولفه ها را ترکیب می سازد باشد. در این درس ما مولفه هایی از یک عبارت Transact-SQL را بررسی می کنیم.

 


مدل رابطه ای و شناخت ارتباط و لزوم مدلسازی 

بیشتر مردم معتقدند که پایگاههای داده رابطه ای Relational نامیده می شود زیرا ارتباطات بین جداول ایجاد می گردد. در حقیقت، توصیف آن از اصلاح Relation می آید که Dr .E .F .codd (که او در اصل مدل رابطه ای را در اواخر 1960 گسترش داده) برگزیده شد برای تشریح شیی ها که در SQL Server به صورت جداول به کار برده می شود.

 


شناخت ایندکس ها  

در یک پایگاه داده مرتبط یک ایندکس یک شیی خاصی است که اجازه می دهد به پایگاه داده برای دسترسی سریع سطرها در یک جدول بر پایه ارزشهای یک یا بیشتر ستونها در بسیاری از راههای یکسان به عنوان ایندکس از یک کتاب که دسترسی سریع به محتویاتش را مبنی بر کلمات کلیدی ویژه فراهم می آورد.

 


عبارت SELECT 

پایه و اساس همه داده های رابطه ای در محیط SQL Server یک حالت Transact-SQL تنها است که عبارت Select می باشد. در این درس ما به مهمترین ترکیبات حالت Select و راههای استفاده کردن از Query Designer برای ساختن خودکار عبارت می پردازیم. با استفاده از Query Designer شما می توانید یک عبارت Select را مستقیماً در قاب SQL وارد سازید یا با داشتن Query Designer آن را به وسیله قابهای Grid و Diagram بسازید. گزینه ها متقابلاً منحصر به فرد نمی باشند. شما می توانید یک Query را به وسیله اضافه کردن جداول برای قاب Diagram ، تغییر نام ستون با استفاده از قاب Grid شروع کنید و دستورات را به طوری که سطرها برگردانده می شود به وسیله وارد کردن شرط ORDER BY به صورت مستقیم در قاب SQL مشخص کنید.

 


شناخت درباره نمودار پایگاه داده  

نمودارهای پایگاه داده یک راه خوبی برای مجسم کردن ساختار و ارتباطات جداول در یک پایگاه داده فراهم می آورد (طرح پایگاه داده). حاوی بودن آنها در داخل پایگاه داده خودش یک روش دستی برای سند سازی طرح می باشد از زمانی که نمودارها به طور خودکار هر تغییری را که شما می سازید منعکس می کنند.

 


شناخت Query Analyzer 

اگر چه آن ممکن است به ایجاد و اجرای Query ها و دیگر عبارت Transact-SQL در manager Enterprise بپردازد بزرگترین توان آن به صورت یک ابزاری برای مدیریت پایگاه داده می باشد.

 


ایجاد کردن ستونهای محاسباتی 

علاوه بر اینکه ستونها به طرز ساده اطلاعات را در جداول Underlying و نماها نشان می دهد، همچنین Query تان می تواند شامل ستونهایی باشد که محاسبه شده اند بر اساس داده های Underlying ، توابع SQL Server یا هر ترکیب دوتایی. ستون محاسباتی به وسیله مشخص کردن یک عبارت به عنوان ستون ایجاد می گردد.

 


GUID در SQL SERVER 

Guid که از GloballyUniqueIdentifier گرفته شده، یک مقادیر باینری (1 و 0) 16 بایتی می باشد که هیچ کامپیوتر دیگری در دنیا نخواهد مقدار آن را تولید کند.

 


انواع داده در SQL SERVER 

هر ستون در جدول دارای خصوصیات معین می باشد که آن را برای SQL Server تعریف می کند. مهمتر از این خصوصیات، نوع داده های ستون می باشد، که تعریفی از نوع اطلاعاتی که درستونها ذخیره خواهند شد می باشد.

 


معرفی سایت های مختلف کامپیوتر (برنامه نویسی ، پایگاه داده ها ، بانک اطلاعات ، اطلاعات عمومی ) 

معرفی سایتهای مختلف در زمینه های کامپیوتری و برنامه نویسی و پایگاه داده ها و ...

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تبلیغات

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

فروشگاه ستاره